pacyficznych wyspach, m.in. w Polinezji. Jest wysokim krzewem dorastającym do około 1,5 m
wysokości, który w polskich warunkach klimatycznych jest rośliną jednoroczną. Ma duże liście, biało-
żółte kwiaty i czerwone, spłaszczone u dołu owoce, które są jadalne, ale gorzkie w smaku.
Odmiana "Black Stem" charakteryzuje się ciemnofioletowymi pędami i obecnością cierni na spodniej
stronie liści. Poniżej zdjęcia miesięcznej siewki w przybliżeniu:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz